Aziz Sarıyer

1950'de İstanbul'da doğdu. Obje, mobilya, mekan tasarımlarının yanı sıra; mobilya üretim süreçlerindeki teknik çözümlemeleride gerçekleştirmektedir.

Uluslararası sergi ve projelerde adından söz ettirmiş olan Sarıyer'in tasarımları Derin, Capellini, Moroso, Zeritalia, Sica, Alparda, Hamam, Park, Step, Vitra, Altre Forme, B-LINE Mana Design Gallery, Dance ve kolleksiyonlarda yer almıştır.

Devamını Oku

Defne Koz

Defne Koz, Uluslararası firmalara elektronik eşya, mobilya, şehir mobilyaları, aydınlatma sistemleri, aksesuar, mutfak objeleri alanlarında projeler geliştirmekle birlikte Defne Koz Design Studio iç mekan tasarım projelerinde, proje yönetmenliği, stratejik danışmanlık alanında faaliyet göstermektedir.

İtalya'da Pirelli, Alessi, FontanaArte, Foscarini, Leucos, OmmiDecor Capellini/Progetto Oggetto, Guzzini, Merati, Replastic, Steel Egizia, RSVP, Gabbianelli, Rapsel/Nito, Mobileffe, Livit/Fiam, Slide; Almaya'da Authentics, WMF; Japonya'da Sharp, Nissan, Casio, ve Türkiye'de 888, Nurus, Vitra, J&B, Gaia&gino, MPD, Tuna, Hamam, Makomim, Alparda, Derin Türkiye'de çalıştığı firmalar arasında yer almaktadır.

Devamını Oku

Yılmaz Zenger

Yılmaz Zenger dünyaca tanınmış bir tasarımcı, mimar ve sanatçıdır. Kendine ait endüstriyel tasarım ve özel ürün üretimi yaptığı tesiste çalışmanın yanı sıra, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde boyama, heykel, tasarım üzerine ders vermeye ve yazılar yazmaya devam etmektedir. Tasarımcı aynı zamanda, 40 yıl önce kuruluşunda yer aldığı Yapı Endüstri Merkezi'nin yönetim kurulu üyeliğini yürütmektedir. Sıkça güncel resimlerinin, heykellerinin, özgün endüstriyel tasarım ve mobilyalarının yer aldığı sergilere davet edilmektedir. 

Yılmaz Zenger şu anda bir Amerikalı besin ve iletişim uzmanıyla işbirliği içerisinde, insan besin ve yiyecekleri üzerine gelişmiş teknolojilerin sunulduğu "Eat the Pyramids" adlı sergi için kapsamlı tasarımlar geliştirmeye çalışıyor. Ayrıca, etkili yeni üretim yöntemleri, yeni nesil malzemeler ve endüstriyel tasarımlar geliştirmek için denemeler yapıyor.

Atilla Kuzu

Atilla Kuzu, 11.08,1963 yılında İstanbul'da doğdu. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümü, İçmimarlık Ana sanat Dalı'ndan 1987'de mezun oldu. Redesign şirketinin 5 ortağından biriydi. 1994 yılında Levent Çırpıcı ile birlikte ZOOM TPU.(Tasarım Proje Uygulama) firmasını kurdu. Büyük mağaza ve butik tasarımları üzerinde ağırlıklı olarak çalıştı. 1999 yılında Japonya'nın Asahikawa kentinde düzenlenen Design with love, Love with wood sloganlı IFDA ' nın ahşap mobilya tasarımı üzerine düzenlemiş olduğu yarışmada 44 ülkeden 757 tasarımcı arasında 'taklamakan ' isimli oturma elemanı tasarımıyla finale kaldı. İFDA' nın 3yılda bir düzenlediği ahşap mobilya tasarımı yarışmasında (2002) 46 ülkeden 820 katılımcı arasında 'barringer' adlı sehpa tasarımıyla 30 tasarımcı arasına seçildi. Bu ürünü şu anda Japonya'da üretilmeye başlanan Atilla Kuzu halen büyük mağaza, ofis, hastane, poliklinik, otel projeleri üzerine çalışmaktadır.

Devamını Oku

Aykut Erol

1972 doğumlu olan tasarımcı, MSÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümünden mezun oldu. Ardından İtalya'da Domus Academy'ye ve NABA'da özel eğitimlere devam etti. Yurtiçi ve yurtdışı çeşitli etkinliklere katılan ve yaklaşık 10 yıldır kendi adını taşıyan ofisinde, çalışmalarına devam eden Aykut Erol, tasarladığı "Line Serisi" ile İstanbul Design Week 2006'da "Yılın En İddalı Tasarımı" ödülünü kazandı.

Devamını Oku